Транскарпатський похід
Гора Петрос (Чорногора)
Висота: 2020 м
Розташування: Україна
Гірська система:
Бескиди, Карпати
Петрос — гора, одна з найвищих вершин хребта Чорногора (2020 м), знаходиться на північному-західному кінці хребта між горами Шешул і Говерла у Рахівському районі Закарпатської області. Взимку досить часто бувать снігові лавини. Є туристський притулок на південних схилах нижче полонини Рогнеска.
Маршрут на гору Петрос з села Кваси
Вихідний пункт - залізнична станція Кваси (довжина траси 15 км і 1500 м угору).
У Квасах йдемо автотрасою у північному напрямку, проходимо під залізничним мостом, трохи далі повертаємо праворуч на міст через Чорну Тису. Тут, біля турбази, на лівому (географічно правому) боці невеликого потічка починається дорога, яка веде лісом по схилах Квасівського Менчула і недалеко від його вершини (1314 м) виходимо на полонину, розміщену на західному відгалуженні гори Шесул (1728 м). Недалеко знаходиться споруда старої сироварні, а також будинок стаціонару біологічного факультету Ужгородського університету. Йдемо далі дорогою, яка траверзує вершину Шесул, залишаючи її праворуч, і виводить на сідло між нею і хребтом Петроса. Тут залишаємо дорогу, яка веде праворуч попід хребет Петроса, виходимо на лінію хребта і трохи стежкою, трохи бездоріжжям, йдучи у північно-східному напрямку, виходимо на вершину Петроса.
Можливий інший варіант виходу з Квасів. Дорогою від залізничної станції йдемо до центру Квасів, минаємо автостанцію і потім повертаємо ліворуч на підвісний місток через Тису. Тут починається стежка, яка стрімко веде догори у північно-східному напрямку. Вона виходить на відкриту леваду, потім заходить у рідкий ліс, нагорі повертає дещо ліворуч і виводить на дорогу біля згаданої сироварні.Далі треба йти так, як було описано вище. Цей вихід на Петрос коротший, але підйом угору тут значно важчий.
Краєвиди з Петроса майже такі ж, як з Говерли. Особливо гарно виглядає головний хребет Чорногори, який можемо спостерігати по всій його довжині - від Говерли до Попа Івана. Чіткіше, ніж з Говерли, видно Близницю і за нею - ряд полонин хребта Свидовець.
Піп Іван Чорногорський
Піп Іван
Піп Іван
Висота: 2028 м
Розташування: Карпати
Піп Іван Чорногорський (Чорна Гора, Чорногорець) — одна з найвищих вершин хребта Чорногора, знаходиться на південно-східному кінці хребта на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.
Висота — 2028 м
Піп Іван
Свою назву дістав від скелі на вершині, яка нагадувала священика в рясі.
У даний час від скелі залишилася безформна купа каміння.
Знаходиться в межах Карпатського державного національного парку.
Вершина на довоєнних польських картах позначена як стовп № 16.
На вершині — руїни астрономо-метеорологічної обсерваторії.
Маршрут з с.Ільці (5км до смт. Верховина) На роздоріжжі в с. Ільці треба чекати попутній транспорт (ГАЗ-66, ЗІЛ-131) в сторону с. Дземброня (рейсовий автобус буває 1-2 рази за день), яким можна приїхати до самого села, чи до роздоріжжя (5км до Дземброни). В селі є вказівник «Маршрут: с. Дземброня — г. Піп-Іван» По всій протяжності маршрут позначений позначками на камінні і деревах червоними значками — маршрут найвищої складності. Піднявшись на г. Смотрич побачите г. Піп-Іван, до цілі залишится ще 12 км!
Говерла — найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, висота 2060.8 м. Розташована у Рахівському районі на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей на масиві Чорногора.
Говерла як туристичний об'єкт
Основні маршрути на Говерлу включають сходження зі сторони т/б «Заросляк» (через так звану Говерляну), зі сторони урочища Козмещик та по гребеню Чорногірського хребта як зі сторони гори Петрос, так і зі сторони гори Пожижевська. Взимку альпіністським сходженням на Говерлу присвоєна категорія 1А.
За розрахунками фахівців, екологічне навантаження на Говерлу не має перевищувати 200 осіб на добу.